Hledáme způsob, jak k vám přinést koledu
30. prosince 2020 Tříkrálová sbírka

Hledáme způsob, jak k vám přinést koledu

Už 21. rokem přinášíme do obcí a měst v okrese Blansko zvěst o narození Krista při tříkrálovém koledování. I Tříkrálovou sbírku ovlivňuje epidemiologická situace, v níž protiepidemický systém – PES v 5. stupni nedovoluje klasickou koledu. Proto skupinky koledníků prozatím do ulic nevyrazí. Pokud bude epidemiologická situace příznivější, může být klasická koleda za dodržení přísných opatření obnovena. Termín koledování byl mimořádně prodloužen od 1. do 24. ledna 2021.

Na našich webových stránkách www.blansko.charita.cz/trikralovasbirka2021 a Facebooku charitablansko jsme pro vás připravili online koledu, v níž se pokusíme do vašich domovů přinášet radost z tříkrálového požehnání. „Osobní kontakt koledníků a dárců je při sbírce důležitý a jen velmi neradi o něj přicházíme. Řada lidí se na koledování a požehnání těší, proto kromě online koledy hledáme i způsob, jak přinést požehnání svěcenou křídou přímo na dveře lidí,“ říká koordinátorka Tříkrálové sbírky Charity Blansko Marie Sedláková.

Tříkrálovou sbírku v Charitě Blansko mohou lidé podpořit přes bankovní účet 66008822/0800, VS 77706000, pomocí QR kódu, který najdou na našich webových stránkách www.blansko.charita.cz/trikralovasbirka2021 a prostřednictvím online kasičky na www.trikralovasbirka.cz, kde zadáním města či obce lidé sami určí konkrétní Charitu, které pomohou. Na stránkách www.trikralovasbirka.cz si také lidé mohou vychutnat tradiční tříkrálovou koledu s malými online koledníky.

V Charitě Blansko momentálně hledáme způsoby, jak přinést koledu přímo do obcí lidem, kteří se ve virtuálním prostoru běžně nepohybují. „Plánujeme rozvoz letáků do schránek, využití obecních rozhlasů a umístění tříkrálové kasičky v každé obci, do které by lidé mohli přispět přímo,“ informuje koordinátorka sbírky.

Sledujte naše stránky www.blansko.charita.cz, kde se dozvíte aktuální informace a buďte s námi.
Velmi děkujeme všem lidem, kteří sbírku podpoří. Stejné díky patří i koledníkům a všem ostatním, kteří se na sbírce podílí a nezištně věnují svůj čas ve prospěch druhých.

tri_kralove-2