Díky Tříkrálové sbírce můžeme pomáhat okamžitě
8. prosince 2021 Tříkrálová sbírka

Díky Tříkrálové sbírce můžeme pomáhat okamžitě

Už 22. rokem přinesou skupinky Tří králů radost a Boží požehnání při tříkrálovém koledování. Koledníky Tříkrálové sbírky budete potkávat v obcích a městech v okrese Blansko od 1. do 16. ledna 2022.

„Při Tříkrálové sbírce chodí koledníci tradičně dům od domu nebo po ulicích měst, zpívají tříkrálovou koledu, píšou na vstupní dveře požehnání a žádají o dar do zapečetěné pokladničky“ popisuje dlouholetá koordinátorka sbírky v Charitě Blansko Marie Sedláková.

Díky vaší podpoře v loňské online Tříkrálové sbírce jsme mohli například zaplatit desetiletému chlapci s vážnou nemocí kostí kompletní terapii nebo doplatit vícemístné auto pro lidi s postižením, které jsme využívali také na cesty do oblastí postižených tornádem. Také výtěžek Tříkrálové sbírky 2022 plánujeme věnovat na pomoc jednotlivcům a rozvoji charitních služeb.

„V následujícím roce bychom se chtěli ještě víc zaměřit na individuální pomoc lidem, kteří se dostanou do těžké finanční situace například z důvodu energetické krize, pandemie covidu nebo zdravotních a dalších důvodů,“ vysvětluje ředitel Charity Blansko Pavel Kolmačka.

Z výtěžku letošní Tříkrálové sbírky dále podpoříme práci Mobilního hospice sv. Martina a seniory, zdravotně postižené i rodiny s dětmi v regionu. Další část výtěžku věnujeme na nákup aut na cesty pečovatelek a zdravotních sester do domovů lidí na Blanensku a na podporu Charitní záchranné síti, díky které můžeme okamžitě pomáhat lidem, pro které není zrovna dostupná žádná jiná pomoc.

V loňském roce kvůli epidemiologické situaci sbírka proběhla online. „Věříme, že letos budou tři králové koledovat tradičně, ale musíme počítat i s tím, že koledníci nebudou moci do ulic chodit. Online kasička zůstane zachována při obou formách sbírky,“ říká koordinátorka Marie Sedláková. 

Pokud chcete tradici tříkrálového koledování podpořit a koledníky s kasičkou nezastihnete,

můžete přispět přes náš web 

nebo přímo na účet Tříkrálové sbírky 66008822/0800 s variabilním symbolem 777966000 pro podporu Charity Blansko.

Děkujeme vám všem, kteří jste ani vloni nenechali sbírku padnout. Velké díky patří tříkrálovým asistentům v obcím a všem ostatním, kteří se na Tříkrálové sbírce v Charitě Blansko jakkoliv podílíte.

tri_kralove-5