Za koláče získal hospic rekordních 106 tisíc
15. října 2019 Koláč pro hospic1

Za koláče získal hospic rekordních 106 tisíc

V benefiční akci Koláč pro hospic získal Mobilní hospic sv. Martina rekordních 106.368 korun. Oproti loňskému roku byl výtěžek téměř dvojnásobný.

„Letošní výsledek sbírky předčil naše očekávání. Na injekční dávkovač léků, který jsme plánovali koupit, stačí slabá polovina výtěžku. Jak využijeme zbytek, se ještě musíme rozhodnout, ale určitě to bude na rozvoj hospicové péče na Blanensku,“ říká koordinátorka akce Radka Kuncová.
Akci Koláč pro hospic pořádala Oblastní charita Blansko ve druhém říjnovém týdnu letos už pojedenácté. Za příspěvek na hospic kolemjdoucí dostali koláče tradičně v Blansku na Rožmitálové ulici, ve vestibulu nemocnic v Blansku a v Boskovicích a nově také na náměstí v Boskovicích a v Letovicích. „Lidé často přišli ke stánkům už s tím, že hospic znají a chtějí jej podpořit. Je vidět, že lidé v okrese Blansko stojí o to, aby tu hospic byl a fungoval,“ dodává Radka Kuncová.
Vedle příspěvků do pokladniček na ulici na hospicovou péči přispěly také firmy SKS, Synthon, Alf servis, ITAB Shop Concept CZ a Shean, které se se svými zaměstnanci do sbírky zapojily a podpořily ji zakoupením koláčů pro své zaměstnance, případně v nich sbírku iniciovali zaměstnanci sami.
Velmi děkujeme všem lidem, kteří přispěli, firmám i místním pekařům za koláče. Ve stáncích si lidé mohli vybrat z koláčů darovaných pekárnami Blansko, DOPES Benešov, Zemspol Sloup, Pekařství U Blažků v Ráječku a nově i z domácích koláčů, které věnovala Římskokatolická farnost Blansko.

kolac pro hospic_1kolac pro hospic_2kolac pro hospic_3kolac pro hospic_5kolac pro hospic_6