Za koláče mají umírající pacienti lepší péči. Děkujeme!
8. října 2021 Koláč pro hospic1

Za koláče mají umírající pacienti lepší péči. Děkujeme!

Zemřít doma si přeje 80 % lidí. Děkujeme, že i díky vám můžou lidé na Blanensku trávit své poslední dny obklopení svými blízkými. Na práci Mobilního hospice sv. Martina jste ve sbírce Koláč pro hospic přispěli rekordních 171 306 korun.

Tyto peníze použijeme na doplacení domácího ultrazvuku pro pacienty a na auto pro novou hospicovou sestru. „Usilujeme o to, aby naši pacienti měli profesionální péči. Proto stále dokupujeme další přístroje, letos například mobilní bezdrátový ultrazvuk, díky kterému můžeme i v domácích podmínkách určit přesně místo vpichu při punkci břišního a hrudního výpotku,“ informuje vrchní sestra Mobilního hospice sv. Martina Hana Kudová.
Koláč pro hospic jsme pořádali ve druhém říjnovém týdnu letos už potřinácté. Za příspěvek na hospicovou péči lidé dostali koláče v Blansku, v Boskovicích, v Letovicích a nově také v Kunštátě. I přesto, že na cestě k hospicovým stánkům si museli vzít deštníky, darovali do pokladniček a přes platební terminály 118 812 korun, téměř dvojnásobek loňského výtěžku.
„Dárci byli úžasní, štědří a milí. Mnozí z nich už akci znali a šli na hospic přispět cíleně. Přicházeli za námi také lidé, kteří měli s hospicovou péči vlastní zkušenost,“ říká Hana Kudová.
Na Mobilního hospic sv. Martina přispěly také regionální firmy celkovou částkou 51 000 Kč. Děkujeme firmám a jejím zaměstnancům: SKS s.r.o., Synthon s.r.o., Alf servis s.r.o., ITAB Shop Concept CZ a.s. a Shean s.r.o., KOPLAST spol. s r.o. a ., Pyrotec CZ s.r.o., které akci podpořily. 
Velmi děkujeme místním pekařům a pekařkám za koláče. Koláče nám letos darovala Farnost sv. Martina Blansko, Pekárny Blansko, DOPES - pekárna Benešov, Zemspol - pekárna Sloup, Pekařství U Blažků Ráječko a Kolářova pekárna Letovice.
Letos s radostí děkujeme i studentkám ze Střední pedagogické školy Boskovice a Obchodní akademie a Střední zdravotnické školy Blansko za velkou dobrovolnickou pomoc na stáncích.
Děkujeme všem, kteří jste do sbírky Koláč pro hospic přispěli nebo se na akci jakkoliv podíleli. 

Pokud jste nestihli Koláč pro hospic v ulicích a chcete podpořit hospicovou péči na Blanensku, můžete až do 31. října přispět do online sbírky na našich stránkách PODPOŘTE KOLÁČ PRO HOSPIC nebo poslat libovolnou částku na sbírkový účet 4200065931/6800, var. symbol 236.

Děkujeme, že se díky vám může hospicová péče na Blanensku stále rozvíjet!

Blansko_nemocnice (4)