Za koláče půjde na hospic přes 114 tisíc
12. října 2020 Koláč pro hospic1

Za koláče půjde na hospic přes 114 tisíc

V benefiční akci Koláč pro hospic získal Mobilní hospic sv. Martina rekordních 114 535 korun, o 8 tisíc více než vloni. Koláč pro hospic jsme pořádali ve druhém říjnovém týdnu letos už podvanácté. Za příspěvek na hospicovou péči kolemjdoucí dostali koláče v Blansku na Rožmitálově ulici, na náměstí v Boskovicích a v Letovicích.

„Vzhledem ke stávající situaci s pandemií Covid jsme se trochu obávali, že lidé nebudou letos tolik ke stánkům chodit. Ale dárci byli skvělí, štědří a milí. Bylo vidět, že sbírku už znají. Mnozí k nám přišli cíleně a věděli, na co přispívají. Ke stánku v Blansku přišla i žena, která do pokladničky vhodila 4 000 tisíce korun,” říká vrchní sestra hospice Hana Kudová. Na Koláč pro hospic lidé darovali celkem 61 135  korun. Na hospicovou péči přispěly i firmy z Blanenska a Boskovicka částkou 53 400 korun. 
Za výtěžek nakoupíme léky, které ulevují klientům Mobilního hospice sv. Martina od bolesti, dušnosti a dalších projevů nemoci, které je trápí. Po zavedení klienta do služby Mobilního hospice hradí zdravotní výkony pojišťovna paušálem, který však nepokryje všechny náklady. „Léků potřebují naši klienti většinou víc, než jsme schopni zaplatit z paušálu,“ říká vrchní sestra Mobilního hospice Hana Kudová a vzpomíná na nedávnou péči o klienta hospice s onkologickým onemocněním žaludku, u kterého obrovské bolesti tišili velkou dávkou léků. „Péče o muže byla hned po přijetí intenzivní. U tohoto klienta jsme také poprvé v našem v hospici zaváděli v domácím prostředí pod ultrazvukem hrudní drén,“ vzpomíná Kudová. 

Děkujeme všem, kteří se na akci Koláč pro hospic podíleli. 
Děkujeme firmám a jejím zaměstnancům, SKS s.r.o., Synthon s.r.o., Alf servis s.r.o., ITAB Shop Concept CZ a.s. a Shean s.r.o., které akci podpořily. 
A velmi děkujeme místním pekařům za koláče. Koláče nám letos darovala Římskokatolická farnost Blansko, Pekárny Blansko a. s., DOPES s.r.o., pekárna Benešov, Zemspol a.s., pekárna Sloup, Pekařství U Blažků Ráječko a Kolářova pekárna Letovice.

Pokud jste nestihli Koláč pro hospic v ulicích a chcete podpořit rozvoj hospicové péče na Blanensku, můžete až do 31. října přispět do sbírky na našich stránkách www.blansko.charita.cz nebo poslat libovolnou částku na sbírkový účet 4200065931/6800, var. symbol 236.

Děkujeme, že i díky vám můžeme pomáhat.

121093080_2546925782264885_2518454787828684718_n