Za vstupné z jarmarku Charita koupí postele pro děti
12. srpna 2022 Oblastní charita Blansko

Za vstupné z jarmarku Charita koupí postele pro děti

Sama na dvě malé děti, chybí peníze i rodinné zázemí. Přes všechny obtíže, které paní L. život přináší, chce, aby její děti měly stejnou šanci prožít život jako většina jejich vrstevníků. Třeba aby měly svoji vlastní postel, místo, které bude patřit jen jim.
Právě na postele pro 3 a 5leté děti paní L. půjde výtěžek dobrovolného vstupného jarmarku Boskovicko sobě II, který pořádá MAS Boskovicko PLUS v pátek 19. srpna od 10 do 18 hodin v Zámeckém skleníku v Boskovicích.

„S paní L. jsme začali pracovat letos květnu. Od té doby se jí podařilo přestěhovat z charitního bydlení do sociálního bytu v Boskovicích. Paní si vyřídila potřebné dávky, aby měla na živobytí. Zároveň se ale snaží být finančně soběstačná, našla si brigádu a snaží se nastoupit na práce na plný úvazek,“ říká Lucii Ščudlová z terénních služeb pro rodiny Charity Blansko, které paní L. pomáhají postavit se na nohy.
Nyní se paní L. snaží vyřídit školku, aby mohla odcházet z domu do práce. „Dá se říct, se celkově se životní situace rodiny zlepšila, paní L. se opravdu snaží vytvořit dětem nový domov. Momentálně ji pomáháme získat příspěvek na vybavení bytu, ve kterém chybí základní nábytek. Ten však všechno nepokryje. Proto sháníme dar na postele pro děti, aby nemuseli spát všichni tři v jedné jako doposud, “ vysvětluje charitní pracovnice.

Přijdete na jarmark? Zastavte se u stánku s výrobky našich klientů a přispějte na charitní práci v regionu. Jako dárek nebo jen tak pro radost zde najdete košíky, andílky, polštářky, výrobky z keramiky a další krásné věci.

Plakát_jarmark BOSKOVICKO SOBĚ 2022_FB