V Noclehárně pro muže končí nepřetržitý provoz
13. května 2020 Oblastní charita Blansko

V Noclehárně pro muže končí nepřetržitý provoz

V pondělí 18. května, po dvou měsících fungování v 24hodinovém režimu, se Noclehárna pro muže vrací k běžnému nočnímu provozu. Pro muže bez domova bude otevřena opět od 20 do 8 hodin každý den včetně státních svátků.

Noclehárnu pro muže otevřela Charita Blansko v nepřetržitém provozu 23. března jako jedinou obdobnou službu v Jihomoravském kraji. Důvodem bylo elimininovat možnost nakažení či nahodilého přenosu nemoci COVID – 19. Muži bez domova v ní za zpřísněných hygienických podmínek trávili dny i noci a opouštěli ji jen ve vymezenou dobu.
„Noclehárnu jsme otevřeli v nepřetržitém provozu z důvodu eliminovat pohyb našich klientů po Blansku a okolí. Dočasně se stala de facto pobytovou sociální službou, kde mohou klienti být 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Muži z odcházeli jen na nezbytné nákupy, vyřizování na úřadech, případně na základě potvrzení zaměstnavatele do práce,“ informuje vedoucí Noclehárny pro muže Jiří Papiž.
Podle vedoucího noclehárny vzala většina mužů bez domova s povděkem, že v noclehárně mohou být a nemusí přes den bloudit po Blansku a okolí. „Jen jeden klient odešel sám a dvěma jsme byli nuceni službu pro porušování pravidel ukončit,“ doplňuje Jiří Papiž.
S obnovením běžného provozu noclehárny bude Charita Blansko poskytovat v denních hodinách mužům i ženám bez domova zázemí v Nízkoprahovém denním centru Stará fabrika Blansko.

DSC_0020Archivní foto