Sběr potravin potrvá do začátku prázdnin
19. června 2020 Oblastní charita Blansko

Sběr potravin potrvá do začátku prázdnin

946 kilo trvanlivých potravin a 12 560 korun jste nám darovali při Sběru potravin, který jsme uspořádali 10. června v osmi městech, obcích po celém okrese Blansko.

Sbírku jsme se tentokrát rozhodli omezit hlavně na potraviny, protože z důvodu zrušené tradiční Národní sbírky potravin na Blanensku chyběly stovky kilogramů trvanlivých potravin.
Průběžný sběr potravin dále probíhá ve spolupráci s městem Blanskem v rámci projektu Pomáháme Blansku už od začátku května v blanenském Informačním centru Blanka. Sem můžete nosit trvanlivé potraviny jako jsou piškoty, konzervy, těstoviny, olej, rýže, mléko, dětské výživy. Sběr potravin potrvá do začátku letních prázdnin, poslední den, kdy je možné do Informační kanceláře Blanka potraviny donést, je pátek 26. června.
Potraviny distribuujeme lidem v nouzi z celého regionu, klientům Charity, spolupracujeme také s Odborem sociálních věcí města Blanska.
V případě, že vám chybí základní potraviny, můžete se obrátit přímo na vedoucího charitní humanitární pomoci Františka Jahody na číslo 603 291 388.
Velmi děkujeme za vaše dary, děkujeme městu Blansko, farnostem a vám všem, kteří se na našich sbírkách jakkoliv podílíte.

Ing. Pavel Kolmačka
ředitel Charity Blansko