Lékařky hospice jezdí za pacienty s novým ultrazvukem
10. září 2021 Oblastní charita Blansko

Lékařky hospice jezdí za pacienty s novým ultrazvukem

Co když nebude mít takovou péči jak v nemocnici? Poznáme doma, co ho trápí?
To a další otázky napadají blízké člověka v posledním dnech života, když jej přebírá do péče Mobilní hospic sv. Martina. 

Náš hospicový tým má nyní k dispozici přístroje, díky kterým zajistí umírajícím profesionální péči. Nově z příspěvku z projektu Ministerstva zdravotnictví koupil pro klienty Mobilního hospice sv. Martina u firmy E.M.S (Electric Medical Service, s.r.o) mobilní bezdrátový ultrazvuk Vscan Air, který pomáhá lékařům diagnostikovat potíže, které klienty trápí. „Tento přístroj je pro naše zařízení velkou pomocí. Díky ultrazvuku jsme schopni v domácích podmínkách lokalizovat místo vpichu při punkci břišního a hrudního výpotku. Jsme vděčni za jakoukoliv podporu a možnost zakoupit přístroje a pomůcky, které našim klientům pomáhají v tak náročném životním období,“ říká vrchní sestra Mobilního hospice sv. Martina Hana Kudová.
Zájem o službu Mobilního hospice sv. Martina na Blanensku stále stoupá. V loňském roce doprovodil hospicový tým 144 klientů, za letošní rok bylo v péči hospice 97 klientů.

 

uz8.