Díky Sbírce potravin pomáháme dál
26. dubna 2021 Oblastní charita Blansko

Díky Sbírce potravin pomáháme dál

1456 kilo potravin a 129 kilo drogerie jste nám darovali do našich nákupních košíků v sobotní Sbírce potravin
v Kauflandu v Blansku. Děkujeme za skvělý výsledek, jste účasní Potraviny jsou teď v našich prostorách a postupně je rozdáváme lidem na Blanensku. Díky vám můžeme pomáhat dál. Přečtěte si jeden z našich příběhů, kdy v rámci Charitní krizové pomoci zprostředkováváme potraviny osamocené matce s dětmi:

Nějakou dobu to vypadalo, že když se žena uskromní, půjde to. Peněz sice nebylo moc, zvládla ale za příspěvek na péči o svého otce uživit svoje tři děti.
Po otcově smrti však zůstala zcela bez prostředků.
I když ženě hodně pomáhali sousedé, kteří jí občas darují mléko nebo vejce, ocitla se v situaci, kdy neměla pro děti ani dostatek jídla.  Tehdy se rozhodla kontaktovat Charitní krizovou pomoc Oblastní charity Blansko. Krizové pracovnice ženě zprostředkovali základní potraviny a pomohli jí i se sháněním zaměstnání.
Nyní žena pracuje ve firmě v blízké vesnici, do které může dojet autobusem. A také začala řešit rozvod s otcem svých dvou mladších dětí, se kterým nežije, díky čemuž bude mít nárok na dávky.
„Při každé návštěvě vidíme, že je klientka spokojenější, že krizi, ve které se ocitla, zvládá dobře. Je schopná postarat se o sebe i o své děti, ale ví, že se na nás může kdykoliv obrátit,“ říká pracovnice Charitní krizové pomoci."

foto_krizova pomoc (2)