Charitní poradna nabízí pomoc v Milostivém létu II.
29. července 2022 Oblastní charita Blansko

Charitní poradna nabízí pomoc v Milostivém létu II.

Chcete se konečně zbavit exekucí a dluhů u veřejnoprávních institucí? Využijte Milostivé léto II.
Nevíte, jaké formuláře je třeba vyplnit a co všechno ke zbavení dluhu potřebujete?
Domluvte si schůzku v Charitní poradně na čísle 516 411 583 (volejte každý den od 7 do 11.30). Zdarma vám poradíme a pomůžeme s potřebnými formuláři.

„Milostivé léto II potrvá od 1. září do 30. listopadu 2022. Během této doby platí dlužníci samostatný dluh, tzv. jistinu bez úroků a penálů a poplatek 1815 korun. Obracet se na poradnu ale můžete už nyní,“ říká vedoucí poradny Kateřina Korbelová.
Na zbavení dluhů v akci Milostivé léto II. mají stejně jako vloni na podzim nárok lidé, kteří mají dluh u veřejnoprávních institucí. „V loňském roce do poradny nejčastěji přicházeli lidé kvůli dluhům vůči zdravotním pojišťovnám a dopravním podnikům. U některých institucí, například právě u zdravotních pojišťoven, se i samotný dluh může vyšplhat na desítky tisíc korun. Ale stále je to pro některé lidi šance, jak se dluhu zbavit,“ přibližuje vedoucí poradny Kateřina Korbelová.
Nejste si jistí, jestli máte možnost využít Milostivého léta? I s tím vám pomůžou pracovnice Charitní poradny. „Ideální je, pokud mají dlužníci dokumenty k dluhům nebo alespoň výpis od soudu s vypsanými závazky. Hlavně je potřeba začít dluhy řešit co nejdříve a nenechávat to na poslední chvíli. Pak se může stát, že například vzhledem k lhůtám na vyjádření exekutora, se vše potřebné do uvedeného data nestihne,“ apeluje Kateřina Korbelová z Charitní poradny.

Milostive leto II. v Charite Blansko_plakat