banner_1180x490_DEKUJEME

S Tříkrálovou sbírkou pomáháte přímo ve svém regionu

Děkujeme, že jste otevřeli své dveře i svá srdce koledníkům
a přispěli do Tříkrálové sbírky.
Díky vám pomáháme hned, blízko a kde je nejvíc potřeba.

aktuální VÝSLEDKY TŘÍKRÁLOVÉ SBÍRKY
V CHARITĚ BLANSKO

 

Nezastihli jste koledníky? Do sbírky můžete jednoduše přispět online

 ONLINE KASIČKA
(otevřená celoročně)

Vhoďte svůj příspěvek do online kasičky na webu Tříkrálové sbírky 

PS: Ve druhém kroku nezapomeňte zvolit BLANSKO, aby váš dar pomohl lidem ve vašem okolí.

KLIKNĚTE A PŘISPĚJTE

vystrizek_kasicka

 
 
BANKOVNÍ PŘEVOD
(přispívejte do 31. ledna 2023)


Sbírkový účet Tříkrálové sbírky: 66008822/0800

VS pro pomoc přímo na Blanensku: 777966000 

QR kod TKS 2023 online platba

 

Jak Tříkrálová sbírka pomáhá?

Váš příspěvek do Tříkrálové sbírky pomáhá prostřednictvím služeb Charity Blansko lidem ve vašem okolí.

Svým darem umožníte ještě lepší péči o seniory a nevyléčitelně nemocné. Zajistíte bezpečné prostředí pro maminky s dětmi v tísni, pomůžete rodinám v nouzi i jednotlivým lidem v těžkých životních situacích.

A mnoho dalšího...

 

IMG_2757

Hospicová psycholožka byla ženě oporou při ztrátě muže i vnoučátka

Starší manželé si užívali spokojený důchod na chalupě, kterou milovali a na které plánovali společně zestárnout. Muž však náhle vážně onemocněl a lékaři už jej nedokázali vyléčit. K tomu se přidala další těžká rána – úmrtí jejich nenarozeného vnoučátka.
Tým Mobilního hospice se oběma manželům snažil zajistit veškerou zdravotní, sociální a psychologickou péči, aby mohl muž zůstat doma a poslední chvíle života strávit se svojí milovanou manželkou. Velkou podporou pro ženu byla i psycholožka hospice, která s rodinou intenzivně pracovala.

Vaše dary do Tříkrálové sbírky například pomáhají umožnit důstojný odchod umírajícím a zajistit maximální péči a podporu pro pozůstalé.

OBJEVTE KONKRÉTNÍ POMOC V TŘÍKRÁLOVÉ SBÍRCE 2023

 

Užijte si s námi Tříkrálovku také na facebooku Charity Blansko

Tříkrálová sbírka na našem facebooku 

Staňte se naším fanouškem a sledujte náš facebook. Najdete na něm aktuální informace z Tříkrálové sbírky, videa, fotografie, nejžhavější zprávy.
Dejte nám o vy vědět o svých tříkrálových aktivitách, posílejte nám do zpráv videa a fotografie z koledování


FACEBOOK

vystrizek_fcb

Výsledky Tříkrálové sbírky 

 

Děkujeme za vaši štědrost!

Výtěžek Tříkrálové sbírky je pro naši práci důležitý a my jsme velmi vděční, že naše koledníky přijímáte s otevřeným srdcem.
I díky vám každý rok pomůžeme více než 5 000 lidem v blanenském regionu, kteří si nepomůžou sami. 

Tříkrálová sbírka je společenská událost. Lidé se těší na koledníky, že přijdou a požehnají jejich domu
17. ledna 2023 Charita Česká republika

Tříkrálová sbírka je společenská událost. Lidé se těší na koledníky, že přijdou a požehnají jejich domu

Zpívání koled, žehnání domácnostem, tři králové, kteří přinášejí radostnou novinu o narození Spasitele, a dary na podporu charitní pomoci lidem v nouzi a lidem ohroženým sociálním vyloučením. To vše charakterizuje oblíbenou celonárodní Tříkrálovou sbírku, kterou pravidelně a každoročně pořádá již od roku 2001 Charita Česká republika a bez níž by si řada lidí počátek nového roku již vůbec nedokázala představit. I letos – ve dnech 1. až 15. ledna 2023 – tedy vyrazily k lidem tříkrálové skupinky, a navázaly tak na starý kolednický zvyk.

Tříkráloví koledníci s požehnáním a pokladničkami opět přicházejí!
3. ledna 2023 Charita Česká republika

Tříkráloví koledníci s požehnáním a pokladničkami opět přicházejí!

Tříkrálová sbírka 2023 je za dveřmi. Začátkem ledna se opět vydají do ulic skupinky koledníků, aby lidem roznášeli radostné poselství o narození Spasitele. Zpívají či recitují koledy, rozdávají drobné dárky, křídou píší nad dveře požehnání a do zapečetěných pokladniček vybírají peníze na pomoc lidem, kteří se ocitli v tíživé životní situaci. Do nejrozsáhlejší sbírkové akce v České republice se zapojí tisíce dobrovolníků. Navážou tak na starodávný lidový obyčej tříkrálové koledy.

S Tříkrálovou sbírkou rozvíjíme charitní pomoc v regionu a pomáháme jednotlivcům
5. prosince 2022 Tříkrálová sbírka

S Tříkrálovou sbírkou rozvíjíme charitní pomoc v regionu a pomáháme jednotlivcům

Skupinky Tří králů přinesou radost a požehnání při tříkrálovém koledování na Blanensko už 23. rokem. Koledníky budete potkávat ve své obci nebo městě od 1. do 15. ledna 2023.

Letošní výtěžek je nejvyšší v historii Tříkrálové sbírky na Blanensku!
21. ledna 2022 Oblastní charita Blansko

Letošní výtěžek je nejvyšší v historii Tříkrálové sbírky na Blanensku!

Charita Blansko děkuje vám všem, kteří jste na počátku nového roku přijali tříkrálové koledníky. Díky vám je letošní výtěžek nejvyšší v historii Tříkrálové sbírky na Blanensku!
Celkový průběžný výsledek Tříkrálové sbírky na Blanensku ke dni 21. ledna činí 2 817 315 korun. Z toho jste na charitní práci darovali 2 725 023 korun přímo do tříkrálových kasiček a aktuálně 92 292 korun online. Protože koleda běží dál, může se tato částka ještě zvýšit.

Díky Tříkrálové sbírce můžeme pomáhat okamžitě
8. prosince 2021 Tříkrálová sbírka

Díky Tříkrálové sbírce můžeme pomáhat okamžitě

Už 22. rokem přinesou skupinky Tří králů radost a Boží požehnání při tříkrálovém koledování. Koledníky Tříkrálové sbírky budete potkávat v obcích a městech v okrese Blansko od 1. do 16. ledna 2022.

Tříkrálová sbírka vynesla téměř 81,5 milionu korun. Peníze už pomáhají
27. května 2021 Charita Česká republika

Tříkrálová sbírka vynesla téměř 81,5 milionu korun. Peníze už pomáhají

Letošní Tříkrálová sbírka už je spočtena do poslední koruny. V pořadí 21. ročník vynesl 81,476 milionu korun. Tak dobrý výsledek letos nikdo nečekal. Tradiční koleda se totiž tento rok musela kvůli epidemiologické situaci obejít bez toho hlavního: bez koledníků v ulicích. Do sbírky tak bylo možné přispět pouze online nebo prostřednictvím „statických pokladniček“. A vybrané peníze dávno neleží jen tak na účtu, ale už pomáhají po celé republice těm nejpotřebnějším, kteří se ocitli v nouzi. Třeba i kvůli epidemii covid-19.

Tříkrálová sbírka 2021 bez koledníků vrcholí
19. ledna 2021 Diecézní charita Brno

Tříkrálová sbírka 2021 bez koledníků vrcholí

Až do neděle 24. ledna mohou lidé podpořit tradiční Tříkrálovou sbírku. Letošní ročník je v mnoha ohledech zvláštní. V prodlouženém termínu sbírky nejsou v zasněžených ulicích tři králové, ale koleda probíhá především ve virtuálním světě. V menších obcích a městech se organizátorům daří také umísťovat volně přístupné kasičky.

Tříkrálový koncert se vydařil a sbírka pokračuje online
13. ledna 2021 Charita Česká republika

Tříkrálový koncert se vydařil a sbírka pokračuje online

Více než 2,1 milionu korun poslali během Tříkrálového koncertu jeho diváci pomocí dárcovských SMS. Tradiční Tříkrálový koncert, který je každoročním poděkováním koledníkům, partnerům i všem dárcům a příznivcům odvysílala Česká televize v neděli 10. ledna večer. Tříkrálová sbírka však stále pokračuje – v online prostoru i prostřednictvím „statických pokladniček“. Pandemie nemoci covid-19 a související přijatá opatření totiž letos nedovolují koledníkům vyjít do ulic. To však vede k hledání nových cest, jak sbírku lidem otevřít. 

Tříkrálový koncert odvysílá Česká televize bez koledníků v publiku
7. ledna 2021 Charita Česká republika

Tříkrálový koncert odvysílá Česká televize bez koledníků v publiku

Nenechte si ujít letošní Tříkrálový koncert, který bude v mnoha ohledech jiný. Odvysílá ho Česká televize v neděli 10. ledna od 18 hodin v přímém přenosu na programu ČT1. Koncertem provází Martina Kociánová a Jan Čenský, účinkují Alena Antalová, Michal Hrůza s kapelou, Leona Machálková, Pokáč a VOXEL & Spol. 

Kolednická výzva 2021
1. ledna 2021 Tříkrálová sbírka

Kolednická výzva 2021

Připojte se k online koledníkům. Nahrávejte na Facebook a Instagram online koledu ve vlastním podání!

Hledáme způsob, jak k vám přinést koledu
30. prosince 2020 Tříkrálová sbírka

Hledáme způsob, jak k vám přinést koledu

Už 21. rokem přinášíme do obcí a měst v okrese Blansko zvěst o narození Krista při tříkrálovém koledování. I Tříkrálovou sbírku ovlivňuje epidemiologická situace, v níž protiepidemický systém – PES v 5. stupni nedovoluje klasickou koledu. Proto skupinky koledníků prozatím do ulic nevyrazí. Pokud bude epidemiologická situace příznivější, může být klasická koleda za dodržení přísných opatření obnovena. Termín koledování byl mimořádně prodloužen od 1. do 24. ledna 2021.

Tříkrálová sbírka proběhne kvůli covidu online
29. prosince 2020 Diecézní charita Brno

Tříkrálová sbírka proběhne kvůli covidu online

Pandemie nemoci covid-19 a související přijatá opatření posouvají Tříkrálovou sbírku do online prostoru. Aktuální opatření protiepidemického systému PES nedovolují uskutečnit koledu v její tradiční podobě a vyjít do ulic. Od 1. do 24. ledna 2021 proto tři králové připravili koledu virtuální. Podpořit Diecézní charitu Brno mohou lidé přímo na webu www.trikralovasbirka.cz prostřednictvím online kasičky, kde si i sami zvolí konkrétní Charitu, které pomohou. Na webu sbírky a brněnské Charity jsou pro dárce připraveny i video dárky, které budou virtuálně šířit tříkrálovou radost a požehnání, které ke sbírce neodmyslitelně patří.

Koleda bude online
25. prosince 2020 Tříkrálová sbírka

Koleda bude online

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci a celostátně přijatým opatřením rozhodlo vedení Charity Česká republika, že po dobu trvání pátého stupně PES kolednické skupinky do ulic nevyrazí.

Tříkrálová sbírka 2021: koledníci „zaklepou“ na dveře domácností i online
14. prosince 2020 Diecézní charita Brno

Tříkrálová sbírka 2021: koledníci „zaklepou“ na dveře domácností i online

Tříkrálová sbírka se blíží. Navzdory nevyzpytatelné situaci se Charita snaží co nejvíce zachovat její tradiční tvář. V diecézi brněnské (Jihomoravský kraj a část kraje Vysočina) sbírku nově posílí online koncert, benefice, zdravice a povzbuzení známých osobností, reportáže z míst, kde příspěvky od dárců pomáhají, nebo virtuální hádanka. Pokud u lidí tentokrát nezazvoní koledníci, stačí rozkliknout sociální sítě jednotlivých Charit a „otevřít“ tak dveře svých domovů, aby tam mohla vstoupit radost, naděje, láska a požehnání.

Koordinátorka Tříkrálové sbírky: Věřím, že se koledovat bude
11. prosince 2020 Tříkrálová sbírka

Koordinátorka Tříkrálové sbírky: Věřím, že se koledovat bude

Už 21. rokem přináší skupinky Tří králů do obcí a měst v okrese Blansko radost a Boží požehnání při tříkrálovém koledování. Tři králové obvykle navštěvují se zapečetěnými kasičkami domácnosti, prosí o dar pro potřebné a šíří radostnou zvěst o narození Krista. Jejich prostřednictvím můžou lidé finančně přispět do Tříkrálové sbírky na charitní práci. Tříkrálovou sbírku v Charitě Blansko připravuje její dlouholetá koordinátorka Marie Sedláková i letos. „Stále věřím, že se koledovat bude,“ říká.
V každé chvíli však sbírku epidemiologická situace může přenést do online-nu.

Tříkrálová koleda zazní!
3. listopadu 2020 Tříkrálová sbírka

Tříkrálová koleda zazní!

Možná letos nebude znít ulicemi, ale štěstí, zdraví, dlouhá léta, a především požehnání do roku 2021 chtějí koledníci přinést do vašich domovů i navzdory koronavirovým opatřením. Nemusíte se bát – zdraví našich příznivců i koledníků je pro Charitu na prvním místě, a tak se tři králové pilně připravují na koledu s rouškami i koledu virtuální.

Hlásíme: Výnos z pokladniček je spočítán
31. ledna 2020 Tříkrálová sbírka

Hlásíme: Výnos z pokladniček je spočítán

Tříkrálová sbírka překonala loňský rekord. V pokladničkách se sešlo přes 130 milionů. Děkujeme!

Výtěžek jubilejní Tříkrálové sbírky je už teď rekordní!
25. ledna 2020 Charita Česká republika

Výtěžek jubilejní Tříkrálové sbírky je už teď rekordní!

Pro letošek je dokoledováno – na obecních a městských úřadech probíhá rozpečeťování pokladniček a sčítání jejich obsahu. Ukázalo se, že koledníci se opravdu činili a lidé byli více než štědří. Ačkoli zbývá přičíst peníze vhozené do posledních neotevřených kasiček, dílčí získaná suma už nyní překročila o několik milionů korun výnos z loňského roku, a to se výsledná částka ještě zvýší!

Výtěžek Tříkrálové sbírky překonal rekord. Děkujeme!
17. ledna 2020 Oblastní charita Blansko

Výtěžek Tříkrálové sbírky překonal rekord. Děkujeme!

Charita Blansko děkuje vám všem, kteří jste na počátku nového roku přijali tříkrálové koledníky ve městech a obcích na Blanensku. V letošním roce jsme v Tříkrálové sbírce získali 2 475 619 korun ze 451 pokladniček. Je to o 240 986 více než v loňském roce, kdy jste nám darovali 2 234 633 korun.

Tříkrálová sbírka 2020 hlásí: dokoledováno
16. ledna 2020 Tříkrálová sbírka

Tříkrálová sbírka 2020 hlásí: dokoledováno

Jubilejní Tříkrálová sbírka slibuje bohatý výnos. Děkujeme.

Tři králové vyráží do ulic a domácností
31. prosince 2019 Tříkrálová sbírka

Tři králové vyráží do ulic a domácností

Jubilejní dvacátý ročník Tříkrálové sbírky začíná již zítra! Od 1. do 14. ledna budete potkávat u svých dveří a v ulicích skupinky tří králů. Přináší lidem požehnání do nadcházejícího roku a zároveň žádají o dar do zapečetěné pokladničky.

V těchto dnech naplno chystáme Tříkrálovou sbírku.  A stále do ní hledáme nové krále
9. prosince 2019 Oblastní charita Blansko

V těchto dnech naplno chystáme Tříkrálovou sbírku. A stále do ní hledáme nové krále

V období od 1. do 14. ledna 2020 budete jako každý rok potkávat u svých dveří a v ulicích skupinky tří králů.

K výročí Tříkrálové sbírky poblahopřejí sudičky, prasátka i tři mušketýři
6. prosince 2019 Tříkrálová sbírka

K výročí Tříkrálové sbírky poblahopřejí sudičky, prasátka i tři mušketýři

Celostátní Tříkrálová sbírka v lednu oslaví 20 let.