Jaroslav Dušek otevřel v Emanuelu zahradu smyslů

Jaroslav Dušek otevřel v Emanuelu zahradu smyslů

Nádherníkova zahrada, zážitková oáza, krása, která působí na všechny smysly. Ze zahrady Centra denních služeb pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením Emanuel v Boskovicích se stal prostor, který spojuje estetično s praktickým využitím pro klienty zařízení.

DSC_5319V sobotu 2. března jej za přítomnosti klientů, jejich blízkých, pracovníků Emanuela a dalších pozvaných hostů otevřel herec Jaroslav Dušek. Na mandolínu k tomu zahrál Martin Krajíček.

Emanuel si zážitkovou oázu nadělil k 25. výročí svého vzniku. „Přemýšleli jsme, jak tento prostor využít pro klienty a podobná zahrada byl náš dlouhodobý sen. Plánovali jsme ji tak, aby její jednotlivé části působily na všechny smysly našich klientů a rozvíjely je,“ říká vedoucí centra Alice Fialová.

DSC_5395Stolky, křesílka a další věci zdobené barevnou mozaikou pro Emanuel vytvořila blanenská sochařka Klára Turková, sochu anděla nádherníka, pítko pro pátky a další prvky zahrady sochař Jarda Turek, krasohled Martin Titz a zvonohru Jaroslav Galáš s rámem od Ivoše a Miloše Čípkových. „Věci do zahrady jsem dělala tak, aby každá byla originál a přitom veselá, stejně jako děti tady v Emanuelu. Zároveň jsem chtěla, aby se tyto věci daly normálně používat,“ říká sochařka Klára Turková. Nádherníkova zahrada v Emanuelu se bude s proměnou ročních období postupně rozvíjet. „Plánujeme třeba zasázet různé bylinky, aby si k nim klienti mohli přivonět,“ dodává vedoucí Emanuelu.

Oáza v zahradě mohla vzniknout díky finanční podpoře firmy ITAB Boskovice, pana Zdeňka BubníkaConsorta Praha s.r.o., manželů Horáčkovým a jejich přátel a paní MUDr. Pavle Kočvarové.

DSC_5396          DSC_5382